Westelijke Regatta 2015

23 May 2015 to 24 May 2015
Results are available
Back

024: DEj 8+

Dames eerstejaars acht
16 entries
Aegir
AEG
 Argo
ARG
 Asopos
ASO
Rower
  • b: Renske Groot
  • 2: Anne-Men Huijzer
  • 3: Pien Krottje
  • 4: Josephine Grevers
  • 5: Femke Austie
  • 6: Caroline Vellinga
  • 7: Tamara Kamp
  • s: Micky Karsten
 
  • b: Korina Fokkens
  • 2: Natalie Groothuis
  • 3: Floor Enklaar
  • 4: Pam Toten
  • 5: Jip Jordaan
  • 6: Sharon van Stralen
  • 7: Maayke Veraart
  • s: Lilian Prinsen
 
  • b: Annemarie Sijtsma
  • 2: Ingeborg van Lakwijk
  • 3: Emma Backer
  • 4: Iris Stoffers
  • 5: Sara Visser
  • 6: Julia Faber
  • 7: Nicole Koopmans
  • s: Lisa Bloemberg
      
Cox
  • Janneke Hulst
 
  • Arlette de Vegt
 
  • Sophie Verhoeven
      
Boat
  • Hans Proost
 
  • Atalanta van Arcadië
 
  • Cees van der Boon
      
Coach
  • Martijn Witteveen
  • Hidde van Heijst
  • Laura Huvers
  • Suzanne de Lange
 
  • Lars Kraak
  • Yavanna Puts
  • Edwin Bogers
  • Jeroen Boonekamp
  • Maud Van Soest
  • Laura Van de Wardt
  • Loes Schellekens
 
  • Ilse Klement
  • Jolanda Faber
  • Amy van der Ploeg
  • Dion van Schie
Euros
EUR
 Gyas
GYA
 Laga
LAG
Rower
  • b: Evelyn van de Bildt
  • 2: Floor Bakker
  • 3: Eva Marike de Ronde
  • 4: Franka Roorda
  • 5: Sanne van Norel
  • 6: Emma Boswinkel
  • 7: Minke Holleboom
  • s: Ilse van Bruggen
 
  • b: Cheryl Everlo
  • 2: Lucy Talens
  • 3: Anne van Wijk
  • 4: Jeanne van Dijk
  • 5: Marjolein van der Putten
  • 6: Ymkje Clevering
  • 7: Ilse Krijger
  • s: Nienke van der Laan
 
  • b: Eva Schouten
  • 2: Meike Verhey
  • 3: Rosalie Rietjens
  • 4: Chris Hoekman
  • 5: Anne Reumer
  • 6: Marieke Noordermeer
  • 7: Danielle Bode
  • s: Roos Tiel
      
Cox
  • Nienke Eiting
 
  • Meis Uijttewaal
 
  • Silke Tas
      
Boat
  • Gibraltar
 
  • Pronkjewail
 
  • R.A. Brzesowsky
      
Coach
  • Nico Wolters
  • Maureen Groot Koerkamp
  • Lars Hoeksel
  • Karin Zimmermann
    SAL
 
  • Tess Horlings
  • Alexander Martini
  • Lotte Asberg
  • Lieke Brons
 
  • M. Haagsma
  • L.W. Hidding
  • Sjors de Rooij
  • Wander van der Wal
  • P.C. Kolsters
Nereus
NER
 Njord
NJO
 Orca/Triton
ORC
Rower
  • b: Brigitte Radier
  • 2: Maureen van Bodegom
  • 3: Lotte Westerbeek
  • 4: Eva Meulendijks
  • 5: Aniek Padmos
  • 6: Esmee Valk
  • 7: Anouk Bos
  • s: Esther van Broekhuizen
 
  • b: Judith van der Pluym
  • 2: Jennifer Breet
  • 3: Bjarny van der Linden
  • 4: Annelise Wilms
  • 5: Merel van der Bent
  • 6: Doris Maat
  • 7: Lisa van der Geest
  • s: Laura Kuiper
 
  • b: Eline Overduin
  • 2: Laura Deben
  • 3: Tessa Gutker
  • 4: Nadia Bonekamp
  • 5: Iris ten Have
    TRI
  • 6: Irma van der Spek
  • 7: Yvette Besnard
  • s: Loes Verkuil
      
Cox
  • Zowi Huinen
 
  • Dorinda Bolte
 
  • Bernard Bronmans
      
Boat
  • Blue Difference
 
  • Nelleke Elferink
 
  • 3 naar 10^8
      
Coach
  • Emma van Balen
  • Gosse Gort
  • Cato Anne Ebeling Koning
  • Sander Smulders
 
  • Marije Wabeke
  • Wynand van Seters
 
  • Meye Bloothooft
  • Simone Huurman
  • Alec Hardenbol
  • Edwin Konijnenberg
    VIK
Phocas
PHO
 Proteus
PRO
 Saurus
SAU
Rower
  • b: Jitske Leemrijse
  • 2: Karlijn van Dreumel
  • 3: Eline van Manen
  • 4: Eline Lam
  • 5: Annika Does
  • 6: Annick Arns
  • 7: Wiki Dijkstra
  • s: Sanne Huisman
 
  • b: Marjolein van Lierop
  • 2: Astrid Potemans
  • 3: Eline Theuwissen
  • 4: Romy Zwetsloot
  • 5: Lisa Klaassen
  • 6: Noor Holland
  • 7: Renee van Zanten
  • s: Liselotte Mulder
 
  • b: Saskia Verhoef
  • 2: Lienke Roos
  • 3: Michelle Verheijden
  • 4: Anke Gielen
  • 5: Tessa Jansen
  • 6: Maud Karstenberg
  • 7: Sabien Hamers
  • s: Fleur van Heest
      
Cox
  • Francis Tuntler
 
  • Alexandra van der Most
 
  • Maud van Maren
      
Boat
  • Pieter De Mulder
 
  • Oud Proteus
 
  • Harry Welters IV
      
Coach
  • Carlijn Swinkels
  • Lotte Paping
  • Wouter den Brok
  • Bob de Wilt
 
  • Esther Wachter
  • Hessel Ridder
  • Jasper van der Auweraert
  • Jan-Gerrit Harms
  • Jurriaan Jansen
    ORC
  • Folkert Steen
    ORC
 
  • Wim Plender
  • Saskia van Run
  • Lara Zeper
SilVia
SIL
 Skadi
SKA
 Skøll/Amstel
SKO
Rower
  • b: Oline van Wijnen
  • 2: Sigrid Dogger
  • 3: Jessica Drost
  • 4: Daniëlle Willemsen
  • 5: Charlotte Geers
  • 6: Emma van Gerven
  • 7: Anna de Boer
  • s: Benita de Man
 
  • b: Renske Prins
  • 2: Sigrid Jansen
  • 3: Eveline Wiegers
  • 4: Maaike Weersma
  • 5: Jessica van der Zee
  • 6: Nina Loos
  • 7: Jasmijn van den Beukel
  • s: Pauline Zellenrath
 
  • b: Robin Meester
  • 2: Hanna Grégoire
    AMS
  • 3: Marjolein Gevers
  • 4: Emily Herzstein
    AMS
  • 5: Anne-Sophie Romijn
  • 6: Rianne der Weduwe
  • 7: Elsbeth Beeres
  • s: Hanna Sevinga
      
Cox
  • Baukje Hooghiemstra
 
  • Heliantha de Wid
 
  • Monique Hoogeveen
      
Boat
  • KIWA
 
  • Unknown
 
  • Oud Skøll
      
Coach 
  • Marloes van der Weide
  • Sianne van Rhee
  • Anne-Jet Ogilvie
 
  • Bob Hersbach
  • Liselot Spierenburg
  • Bram de Jong
  • Fieke Nobel
  • Carline Bouw
Triton
TRI
    
Rower
  • b: Femke Giesbers
  • 2: Daphne Bruil
  • 3: Esther Broddin
  • 4: Maud Stigter
  • 5: Anna van Swieten
  • 6: Elena Monte
  • 7: Jade Suijs
  • s: Anouk van Amerongen
    
      
Cox
  • Marloes Faber
    
      
Boat
  • Prof. dr. Tj.B. van Wimersma Greidanus
    
      
Coach
  • Karlijn Bloem
  • Gijs van der Biesen
  • Suze Jansen
  • Daan Koolstra
  • Erik Mus
    

Actions

Back